Як керувати автомобілем в ожеледицю?

0
42

Отже, за вікном зима і все вкрите снігом. Однак головною небезпекою на дорозі є не сніг, а ожеледиця. Це природне явище може стати проблемою навіть для досвідченого водія. Дана стаття навчить вас справлятися з ним.

1 Ожеледиця дуже схожа на звичайний лід. Вона являє собою тонку кірку льоду, яка залишилася після замерзання дощової води або розтанув і потім знову замерзлого снігу, води або льоду. Такий вид льоду формується без утворення повітряних бульбашок, що робить його майже невидимим і дозволяє зливатися з майже будь-якою поверхнею. Ця особливість і робить поверхні доріг, тротуарів і перехресть особливо небезпечними в ожеледицю.

2 Знайте, де варто очікувати ожеледицю. Зазвичай вона формується при температурі повітря, приблизно нуль градусів Цельсія. На зимовому шосе він може також виникнути через тепла шин, які на великій швидкості плавлять сніг і той відразу ж застигає. Звертайте увагу на погодні умови і дорожні зведення.

 • Найчастіше ожеледиця утворюється вночі або рано вранці, коли найнижча температура, і сонце ще не встигло прогріти дорожнє полотно.
 • Ожеледиця схильна формуватися на місцях дороги, які майже не висвітлюються сонцем. Це може бути дорога в тіні дерев або звичайний тунель. Також, вона частіше формується на дорогах, якими не часто користуються.
 • Ожеледиця охоче утворюється на мостах, естакадах і під ними. Холодне повітря охолоджує відразу обидві сторони моста, дозволяючи воді замерзати швидше.

3 Знайте, коли варто очікувати ожеледицю. Ожеледиця найчастіше утворюється рано вранці і ввечері. У денні години дорожнє полотно зазвичай тепліше і менш схильне утворення льоду. Однак пам’ятайте, що «менш схильне» не означає, що лід там не утворюється. Завжди будьте насторожі.

 • Слідкуйте за знаками, що вказують на ожеледицю. Якщо машина, що йде попереду вас, несподівано і дивно повелася, то цілком можливо, що ожеледиця була тому причиною.


4 Іноді ожеледицю можна побачити неозброєним оком. Оскільки вона повністю прозора, побачити її можна лише при особливих світлових умовах. У більшості випадків вона виглядає як гладенький ділянку дороги. Якщо раніше ви їхали по повністю чорному асфальту, а зараз попереду з’явилося блискуче пляма, то, можливо, це і є ожеледиця. Не хвилюйтеся і дотримуйтесь подальших інструкцій.

 • Цей спосіб не підійде для нічного водіння, але цілком може допомогти при денному світлі.
 • Якщо вам не зрозуміло, що означає «блискучий», то уявіть собі свіжопофарбованих і відполірований кузов вашої машини — це виглядає саме так.
 • Ви не завжди зможете побачити ожеледицю на дорозі, але намагатися це зробити — це не марне заняття. Воно допоможе вам залишатися уважним за кермом. Головне — слідкуйте не тільки за поверхнею дороги, а й за всієї дорожньої ситуації.

5 Практикуйтеся в водінні по слизьких поверхнях. Якщо є можливість, то потренуйтеся у водінні по льоду в безпечних умовах. Вам знадобиться простора і порожня стоянка, де є обмерзлі місця. Потренуйтеся в їзді і гальмуванні на льоду, навчитеся відчувати поведінку своєї машини. Якщо у вас є ABS, то відчуйте, як машина гальмує на льоду з нею. Така практика може бути не тільки корисною, а й веселою!

6 Як вести себе на льоду. Якщо ви потрапили на лід, то найважливіше зберегти спокій. Головне правило при попаданні на лід — робити якомога менше рухів і дозволити машині самої подолати це місце. Не гальмуйте і тримайте кермо прямо.Еслі відчуваєте, що зад машини почало заносити вправо або вліво, то м’яко поверніть кермо в бік заносу. Якщо повернути кермо в протилежну сторону, то вас може занести і розгорнути.

7 Загальмуйте, не натискаючи на педаль гальма. Приберіть ногу з педалі гальма, і не міняйте положення керма. Таким чином ви зможете краще контролювати машину і уникнути зайвих пошкоджень.

 • Чи не тисніть на гальмо. В іншому випадку вас, швидше за все, занесе. Сенс в тому, щоб просто проїхати ділянку з ожеледицею, не втрачаючи управління. Зазвичай він не довше 6 метрів.


8 Якщо можете, перейдіть на знижену передачу. Це дозволить вам знизити швидкість і краще контролювати автомобіль.

9 Знайдіть місце, де зчеплення з дорогою буде краще. Хоча ожеледиця і невидима, але ви можете знайти місце, де її точно не буде. Спробуйте виїхати на сніг, пісок і т.д.

10 Якщо вас занесло, не панікуйте. Ожеледиця зазвичай йде ділянками, і досить скоро машина знову знайде зчеплення з дорогою. Як можна менше користуйтеся педаллю гальма. Але, якщо доведеться, дотримуйтесь наступних порад:

 • Якщо у вас ABS, то сильно натисніть на педаль, це дозволить колесам не блокуватися і запобігти заносу.
 • Якщо у вас немає ABS, то натискайте на гальма якомога м’якше.
 • Завжди тримайте кермо в потрібному напрямку.

11 Якщо ви з’їжджаєте з дороги, направте машину так, щоб уникнути великих пошкоджень. Ідеальним буде виїхати на порожнє поле або в’їхати в м’який замет. Звичайно, у вас може не бути великого вибору, але спробувати варто.

12 Після подолання ожеледиці зберігайте спокій і не панікуйте, найгірше позаду. Якщо вам потрібно продовжувати їхати, рухайтеся дуже повільно. Попередьте інших водіїв про свою низьку швидкість, включивши «аварійку» або блимаючи фарами.

13 З’їдьте з дороги. В таких умовах продовження руху може бути небезпечно. Зупиніться в придорожньому кафе і випийте чогось гарячого. Це допоможе вам заспокоїтися і продумати подальші дії.

 • Дуже рідко ожеледь призводить до масових ДТП. Якщо ви потрапили саме в таку ситуацію, то вам потрібно швидко вибрати: залишитися в машині (де ви у відносній безпеці) або покинути її (ви зможете уникнути подальших зіткнень, але будете змушені перебувати на холоді і ризикуєте потрапити під іншу машину, яку занесло на льоду). Оцініть свої сили, погоду і відстань до населеного пункту. Зробіть вибір виходячи з цього.


14 Запобігайте майбутні зустрічі з ожеледицею. Є кілька способів звести до мінімуму несподівані зустрічі з льодом на дорозі. Знання, як вести себе на льоду, залишається першорядним, але є й інші:

 • Повільна їзда. У холодну погоду дотримуйтесь швидкісного режиму, це дозволить вам зберегти керованість в непередбаченій ситуації.
 • Дотримуйтесь дистанцію. Майте на увазі, що неможливо передбачити гальмівний шлях на льоду.
 • Подбайте про хороше огляді на дорогу. Очищайте вітрове скло від снігу, льоду, бруду і всього, що може перешкодити. Хоча двірники і здаються найочевиднішим рішенням, не використовуйте їх. Лід може легко пошкодити їх. Для очищення вітрового скла найкраще використовувати спеціальний скребок для льоду.
 • Включений ближнє світло допоможе вам побачити відблиски на поверхні льоду.
 • Перевірте протектори шин. Для зимового водіння дуже важливо хороше зчеплення з дорогою. Спеціальна зимова гума теж не буде зайвою.
 • Жодному разі не вмикайте круїз-контроль, якщо попереду може бути лід або сніг.


Поради

 • Якщо у вас встановлена ​​ABS, ви повинні знати, на що схоже її дію. По тому, як вона прийшла в дію, ви зможете розпізнати можливість заносу.
 • Якщо погода сприяє появі ожеледиці, краще залишитися вдома і не використовувати автомобіль.
 • При зимовому водінні завжди уникайте різких рухів. Спроби швидко повернути, набрати або скинути швидкість можуть призвести до втрати зчеплення з дорогою. Уявіть, що між вашою ступень і педаллю знаходиться уявне яйце. Натискайте на педаль так, як ніби боїтеся його розчавити. Дуже скоро ви помітите, що стали водити акуратніше.
 • Чи не відволікайтеся на мобільний телефон і радіо. Концентруйтеся тільки на дорозі.
 • Ожеледиця може завдати чимало проблем пішоходам і велосипедистам. Завжди враховуйте, що вони можуть посковзнутися і потрапити під ваші колеса.
 • Змініть гуму на зимову, перш ніж температура впаде нижче нуля. Це особливо важливо для заміських поїздок, де температура нижче, а дороги зовсім незнайомі.


Джерело: wikihow.com

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here