Як пояснити, чому ви звільняєтеся?

0
95

Ви вирішили звільнитися, але як повідомити цю новину вашим роботодавцям? Неважливо ви звільняєтеся заради нової роботи, більш високої оплати праці, з особистих причин, або навіть через конфлікт на роботі, головне бути професіоналом і слідувати процедурам компанії. Пам’ятайте, що ви хочете зробити все можливе, щоб залишитися в хороших відносинах, тому що майбутні роботодавці можуть звернутися в поточну компанію. Крім того, ви ніколи не знаєте, хто з ким знаком поза роботою! Хоча кожна ситуація унікальна, нижче наведено керівництво, яке може допомогти вам в поясненні вашого рішення звільнитися самим професійно можливим чином, незалежно від причини.

Звільняючись при позитивній ситуації

1 Попросіть про особисту зустріч з вашим менеджером. Якщо ви працюєте в одному офісі або можете легко зайти до вашого менеджера (як і для інших зустрічей), прохання про особисту зустріч може виявитися дуже простою справою. Якщо з вашим менеджером нелегко зв’язатися, то можна обійтися телефонним дзвінком або відеоконференцією. Не варто летіти або навіть їздити, якщо поїздка займе більше ніж 4 години, щоб повідомити новини.

 • Коли ви просите про зустріч, скажіть: «Я хотів би переговорити з вами наодинці, щоб обговорити дещо. Сьогодні знайдеться у вас вільний час? ». У цьому момент вам не потрібно говорити про те, що ви хочете звільнитися.


2 Поводьтеся на зустрічі чемно і правдиво. Почніть зі слів подяки до свого менеджера, за те, що він знайшов час, щоб зустрітися з вами. Чемно заявите, що ви вирішили покинути компанію. Потім вкажіть останні числа вашого перебування на посаді.

 • Прийнято повідомляти про звільнення, щонайменше, за 2 тижні. Тим не менш, деякі посади вимагають більшого терміну (від 3 тижнів до 1 місяця). Посади, які вимагають тривалого часу на повідомлення, як правило, ті, яким не так легко знайти заміну, наприклад, якщо у відділі працює одна людина, або посади старших і керівних менеджерів.

3 Чи не концентруйтеся на негативі. Будьте настільки позитивним, наскільки це можливо, і не зупиняйтеся на будь-яких негативних причини відходу.

 • Наприклад, якщо ви йдете в іншу компанію на більш високу зарплату, не кажіть: «Я звільняюся, тому що зарплата дуже низька, а я роблю більше роботи, ніж Джо, якому, як я знаю, платять більше, ніж мені». Замість цього, ви можете сказати: «Я звільняюся заради більш вигідною можливості».


4 Забезпечте конструктивну критику. Конструктивна критика найкраще підходить під час інтерв’ю з нагоди звільнення. Тим не менш, деякі компанії не можуть проводити такі інтерв’ю; в цьому випадку, ви можете висловити свої думки вашого менеджера. Щоб з’ясувати, чи проводять інтерв’ю з нагоди звільнення, поцікавтеся про це у свого менеджера або відділі кадрів.

 • Пам’ятайте залишатися позитивним, вносячи пропозиції або конструктивну критику. Ідея полягає в тому, щоб допомогти компанії зберегти своїх співробітників. Наприклад, якщо компанія не забезпечує додаткову підготовку керівних кадрів, ви можете сказати: «Для співробітників було б добре, якби компанія проводила навчання керівних кадрів».


5 Чи не злорадствуйте щодо вашої нової роботи. Якщо ви йдете в хороших відносинах, ваш менеджер може бути засмучений, засмучений, або навіть може заздрити вашого рішення піти. Ви можете сказати вашому менеджерові назва нової компанії і нової посади в ній. Обмежте будь-які деталі, такі як ключові обов’язки і проекти, тому що ви, природно, можете захопитися розмовою про нову можливість і залишити погане останнє враження.

6 Подякуйте вашого менеджера за можливість працювати, вчитися, і рости всередині компаніі.Большінство робочих місць наділяють вас цінними знаннями та досвідом, які можуть привести вас до наступних кроків у вашій кар’єрі. Визнати цей факт і подякувати менеджера дуже важливо для того, щоб залишити гарне незабутнє враження.

7 Підготуйте підписану заяву про відставку. Ваша заява має вказати основні причини вашого звільнення. Уявіть свою заяву про звільнення в кінці вашої зустрічі. Ця заява буде зберігатися у вашій справі і повинно включати:

 • Заява, що ви звільняєтеся.
 • Крайній термін вашої зайнятості в цій компанії.
 • Закінчите його на хорошій ноті, подякувавши їм за надану можливість.
 • Приклад того, як почати свою заяву про відхід: «Цією заявою я прошу звільнити з посади менеджера з продажу станом на 23 червня 2014 року Я дякую компанії за надану мені можливість вчитися і рости в моїй посаді і бажаю управлінському складу і персоналу удачі в майбутньому ».

Звільняючись при негативної ситуації

1 Попросіть про особисту зустріч з вашим менеджером і / або головним у відділі кадрів. Зазвичай при звільненні з компанії, сповістити вашого керівника цілком достатньо. Однак якщо в ситуацію вже залучений відділ кадрів (наприклад, суперечка з вашим менеджером або питання про домагання на роботі), попросіть, щоб був присутній їх представник. Якщо ви працюєте в одному офісі або можете легко зайти до вашого менеджера (як і для інших зустрічей), прохання про особисту зустріч може виявитися дуже простою справою. Якщо з вашим менеджером або представником відділу кадрів нелегко зв’язатися, то можна обійтися телефонним дзвінком або відеоконференцією. Не варто летіти або навіть їздити, якщо поїздка займе більше ніж 4 години, щоб повідомити новини.

 • Коли ви просите про зустріч, скажіть: «Я хотів би переговорити з вами наодинці, щоб обговорити дещо. Сьогодні знайдеться у вас вільний час? ». У цьому момент вам не потрібно говорити про те, що ви хочете звільнитися.


2 Поводьтеся на зустрічі чемно і правдиво. Почніть зі слів подяки до свого менеджера, за те, що він знайшов час, щоб зустрітися з вами. Чемно заявите, що ви вирішили покинути компанію. Потім вкажіть останні числа вашого перебування на посаді. Повідомлення за 2 тижні вважається звичайним і професійним. Однак, якщо ситуація серйозна, як з питанням домагання, ви можете відмовитися від вимоги про за 2-тижневому повідомленні.

3 Чи не висловлюйте ніяких негативних емоцій, таких як гнів і / або розчарування. Коли ви приходите на зустріч з сильними, засмученими почуттями, важко провести продуктивну зустріч. Зустріч може викликати сильну напругу і залишити обидві сторони засмученими. Це не найкращий спосіб кинути свою роботу. Важливо залишатися якомога спокійнішим, навіть якщо вам боляче робити це.

4 Не зациклюйтеся на негативі. Це означає, не обговорюйте всі негативні аспекти вашої роботи. Нехай причина вашого відходу буде простий і короткою, коротко повідомте про неї і рухайтеся далі.

 • Наприклад, якщо ви йдете через конфлікт з вашим менеджером, не кажіть: «Я йду, тому що мій менеджер підлий і не розуміє мене». Замість цього, ви можете сказати: «Я йду через конфлікт в стилі управління і (ім’я вашого менеджера) погодиться, що такі робочі відносини не приносять користі компанії».


5 Забезпечте конструктивну критику. Конструктивна критика найкраще підходить під час інтерв’ю з нагоди звільнення. Тим не менш, деякі компанії не можуть проводити такі інтерв’ю; в цьому випадку, ви можете висловити свої думки про те, як поліпшити компанію, вашого менеджера, або представнику відділу кадрів. Якщо вони відмовляться, не наполягайте. Якщо компанія дійсно хоче почути ваші пропозиції:

 • Забезпечення цінних пропозицій або конструктивної критики, так що компанія зможе зберегти своїх інших співробітників. Наприклад, якщо ви йдете через домагання, ви можете сказати: «Для співробітників було б добре, якби компанія надала додаткові тренінги з питання домагань».


6 Чи не злорадствуйте щодо вашої нової роботи. Якщо ви йдете на нову роботу, то це цілком нормально повідомити назву нової компанії і нової посади в ній. Однак, обмежте будь-які деталі, такі як ваші нові обов’язки, тому що може здатися, що ви хвалитеся, і ви можете залишити погане останнє враження.

7 Подякуйте вашого менеджера за можливість працювати в цій компанії. Більшість робочих місць наділяють вас цінними знаннями та досвідом, які можуть просунути вас по кар’єрних сходах. Навіть якщо ви йдете через негативних факторів, важливо визнати цей факт і подякувати менеджера за надану можливість. Це залишить хороше останнє враження.

8 Підготуйте підписану заяву про відставку. У вашій заяві потрібно вказати основні причини вашого звільнення. Уявіть свою заяву про звільнення в кінці вашої зустрічі. Ця заява буде зберігатися у вашій справі і повинно включати:

 • Заява, що ви звільняєтеся.
 • Крайній термін вашої роботи в цій компанії.
 • Подяка за надану можливість працювати в цій компанії.
 • Приклад хорошого заяви про відхід: «Цією заявою я хочу повідомити, що йду з посади менеджера з продажу. Крайній термін моєї роботи в компанії 5 квітня 2014. Я дякую компанії за надану мені можливість отримати цінний досвід і бажаю компанії удачі в майбутньому ».


Джерело: wikihow.com

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here