Як відкрити підприємство малого бізнесу?

0
78

Ви мрієте про власний бізнес? В цьому випадку ви не будете нікому підкорятися, і самі будете вершити свою долю — і, може бути, станете керівником будь-якого підприємства. Це складно? Без сумніву. Це зажадає від вас зусиль? Абсолютно вірно. Чи повинні ви при цьому бути багатим, мати блискучу освіту і довге резюме? Зовсім ні! Ви можете це зробити? Як сказано в магічній кулі пророкувань, «Знаки кажуть — так!». Отже, як ви це зробите? Потрібен план! Є кілька перевірених і надійних способів створити свій бізнес, і зараз саме час почати.

З чого потрібно починати

1 Визначте свої цілі. Ви хочете фінансової незалежності, а в подальшому продати свій бізнес за високою ціною? Або ви хочете займатися тим, що вам подобається, володіти невеликим, але стабільним бізнесом і отримувати прибуток? Це ті основи, з якими слід визначитися заздалегідь.

2 Виберіть ідею. Це може бути товар, який ви завжди хотіли робити, або ж необхідна населенню послуга. Також це може бути щось зовсім нове, про що люди навіть не підозрюють!

 • Ви можете ефективно (і весело) провести мозковий штурм серед яскравих і творчих людей. Почніть з простого питання: «Що ми будемо робити?». Основна мета цього заходу не створення бізнес-плану, а вигадування різних ідей. Багато ідей виявляться невдалими, деякі будуть звичайними. Однак будуть і ідеї з реальним потенціалом.


3 Придумайте робоча назва. Ви можете зробити це навіть перш, ніж виникне ідея для бізнесу. Якщо назва виявиться вдалим, це допоможе вам знайти і визначити бізнес-ідею. У міру того, як буде розвиватися ваш бізнес-план, він почне набувати форму і може виникнути більш досконале назву. Однак це не означає, що не можна придумати робочу назву на початковому етапі, адже ви запросто зможете змінити його пізніше.

 • Можна взяти приклад з групи Бітлз, які часто використовують кумедні назви для своїх пісень на етапі їх створення. Наприклад, пісня «Yesterday» спочатку мала робочу назву «Яєчня».

4 Позначте вашу команду. Чи будете ви займатися цим поодинці, або запропонуйте одному або двом близьким друзям приєднатися до вас? Це зажадає гарного взаєморозуміння. Двоє людей разом можуть придумати щось більше, ніж кожен окремо. .

 • Згадайте історії успіху відомих людей за останній час, таких як Джон Леннон і Пол Маккартні, Біл Гейтс і Пол Аллен, Стів Джобс і Стів Возняк, Ларрі Пейдж і Сергій Брін. У кожному наведеному випадку, партнерство виявилося вдалим для обох сторін. І кожен з них став мільярдером. Виникає питання: «Чи є партнерство гарантією того, що в майбутньому ви станете мільярдером?». Ні, але це не біда!


5 Вибирайте з розумом. Будьте обережні при виборі партнера або партнерів, з якими збираєтеся відкривати свій бізнес. Навіть якщо це ваш кращий друг, це ще не означає, що ви зможете вдало вести бізнес. Почніть з надійного людини. Поради, які слід взяти до уваги при виборі партнера для спільного ведення бізнесу, включають в себе наступні пункти:

 • Подумайте над такими питаннями: «Ваш потенційний партнер доповнює ваші недоліки? Або ви обидва маєте одним набором навичок? ». Якщо ви ствердно відповідаєте на останнє запитання, то будьте обережні. В цьому випадку ви обидва будете вирішувати одні й ті ж проблеми, в той час як інші справи залишаться без нагляду.
 • Якщо ви дотримуєтеся одних поглядів, то слід звертати увагу на деталі, так як вони мають важливе значення для приведення справ у порядок. Але якщо ви не прийдіть в думках, це може призвести до непоправного розколу. Переконайтеся, що ваша команда, так само як ви, піклується про продажі і цілі вашого бізнесу.
 • При проведенні співбесід, варто почитати про те, як визначити справжній талант, його рівень або ж його відсутність. Природний талант часто відрізняється від звичайної освіченості, до якої часто прагнуть люди. І дуже важливо постаратися виявити талановитого кандидата.


Написання бізнес-плану

1 Створіть свій бізнес-план. Бізнес-план допомагає визначити, що вам буде потрібно при створенні малого чи великого бізнесу. Являє собою документ, який об’єднує всі ваші задуми та ідеї. Включає в себе план для інвесторів, банкірів та інших зацікавлених сторін, завдяки чому вони зможуть визначити, чи варто вкладати кошти в ваш бізнес. Ваш бізнес-план повинен складатися з наступних елементів:

2 Створіть опис вашого бізнесу. Воно повинно бути конкретним. Необхідно дати уявлення, як ваше підприємство вписується в ринок в цілому. Якщо ви власник корпорації, у вас товариство з обмеженою відповідальністю або ж ви індивідуальний підприємець, поясніть, чому ви вибрали саме цей шлях розвитку. Опишіть ваш продукт, його можливості і користь для покупців. Дайте відповідь на наступні питання:

 • Хто є потенційними клієнтами? Після того, як ви зрозумієте, хто вони і чого вони хочуть, можете розвивати маркетингову стратегію.
 • Яку ціну вони готові заплатити за ваш продукт або послугу?
 • Хто ваші конкуренти? Проаналізуйте ринок конкурентів. З’ясуйте, хто займається таким же бізнесом, що і ви, і як вони домоглися успіху. Також важливо з’ясувати помилки, які призводять підприємства до краху.

3 Напишіть оперативний план, в якому буде описаний процес виробництва і доставки ваших товарів або послуг, а також всі витрати.

 • Як ви будете створювати свій продукт? Чи буде ця послуга, яку ви надаєте, або ж це буде щось більш складне — програмне забезпечення, іграшки або тостери — ви повинні продумати процес виробництва, починаючи від джерел сировини, до завершення збирання, упаковки, зберігання і транспортування. Чи будете ви додатково наймати робітників? Чи буде брати участь профспілки? Всі ці речі повинні бути прийняті до уваги.
 • Хто керуватиме, а хто підкорятися? Позначте свою організацію, починаючи від стійки приймальні і закінчуючи генеральним директором, де у кожного буде функціональна і фінансова роль. Знаючи структуру своєї організації, вам буде простіше планувати витрати. Ви точно будете знати, яка сума необхідна для ефективного функціонування вашого підприємства.

4 Фінанси. Фінансова звітність перетворить ваш маркетинг і оперативний план в грошовий потік. Вона визначить необхідну вам суму, а також суму майбутнього прибутку. Це найбільш динамічна частина вашого плану, і, ймовірно, найважливіша для подальшої стабільності. Ви повинні оновлювати цей пункт плану щомісяця протягом першого року, щоквартально протягом другого, а потім щорічно.

 • Покриття початкових витрат. Як ви спочатку збираєтеся фінансувати свій бізнес? Банк, ризиковані підприємства, інвестори, Адміністрація малого бізнесу (SBA), ваші власні заощадження — все це життєздатні варіанти. Починаючи свій бізнес, будьте реалістами. Зрозуміло, що ви не будете відразу отримувати стовідсотковий прибуток, тому ви повинні мати певний фінансовий резерв, який ви зможете вкладати до тих пір, поки ваш бізнес не почне працювати. Один з найвірніших шляхів до провалу — нестача капіталу.
 • За яку ціну ви маєте намір продавати свій товар або послугу? У скільки буде обходитися виробництво? Розробіть приблизну оцінку чистого прибутку, враховуючи фіксовані витрати, такі як оренда, плата за енергію, заробітна плата співробітникам і так далі.


5 Продумайте модель ціноутворення. Почніть з перевірки ваших конкурентів. Поцікавтеся, за скільки вони продають такі самі товари, як у вас. Чи зможете ви щось додати до свого товару (поліпшити його), зробити його відмінним від інших, а, отже, і встановити більш привабливу ціну?

 • Боротьба йде не тільки за товари і послуги. Мова також йде про вашу соціальної та екологічної надійності. Споживачі повинні усвідомлювати, що ваш бізнес пов’язаний з хорошими умовами праці і не завдає шкоди навколишньому середовищу. Якщо ви отримаєте схвалення авторитетних організацій, наприклад різні мітки і зірки, то це може заспокоїти клієнтів.

6 Придумайте огляд вашого бізнесу. Першою частиною бізнес-плану є короткий огляд. Після того, як ви розробили інші частини плану, опишіть загальну концепцію бізнесу, як ви плануєте на цьому заробляти, яке фінансування вам буде потрібно, на якій позиції знаходиться ваш бізнес в даний час. У тому числі необхідно включити правовий статус, кількість залучених людей, а також все те, що представить ваш бізнес як виграшний проект.

Управління фінансами

1 Керуйте своїми поточними витратами. Пильно стежте за своїми поточними витратами і порівнюйте їх відповідно до ваших прогнозами. Всякий раз, коли ви бачите, що витрати на електрику, телефонні розмови, канцелярські товари та упаковку ростуть, подивіться навколо і оцініть, наскільки ви можете скоротити такі вторинні витрати. Продумайте стратегію економії перед тим, як почати свій бізнес. Заздалегідь оплачуйте необхідні послуги замість того, щоб пов’язувати себе довгостроковими контрактами.

2 Ви повинні мати фінансовий резерв. Ви можете припустити, що вам необхідно 50000 доларів для того, щоб почати свій бізнес. Це нормально. Ви отримуєте свої 50000, купуєте столи, принтери і сировину. А потім настає другий місяць, а ви все ще перебуваєте на стадії виробництва. Вам потрібно оплатити оренду, заплатити заробітну плату співробітникам і одночасно погасити всі рахунки. Коли це відбувається, вам залишається тільки згорнути своє підприємство. Тому, якщо у вас є можливість, ви повинні мати суму, достатню для підтримання бізнесу протягом року, поки бізнес не почне приносити прибуток.

3 Чи не розмінюйтесь по дрібницях. Зведіть до мінімуму витрати на оргтехніку та накладні витрати на етапі започаткування бізнесу. Немає необхідності робити дивовижне офісне приміщення, з модними офісними стільцями і дорогими творами мистецтва на стінах. Досить буде і комори для віників, якщо ви зможете майстерно управляти клієнтами, використовуючи для зустрічей місцеве кафе (і зустрічаючи їх у фойє). Багато починаючі підприємці провалилися лише тому, що купували дорогі речі замість того, щоб зосередитися на самому бізнесі.

4 Вирішіть, як будете приймати платіж. Вам потрібно придумати якусь схему, щоб отримувати платежі від клієнтів або замовників. Ви можете використовувати щось на зразок Square, що відмінно підходить для малого бізнесу, так як не вимагає роботи з великим об’ємом документів, а витрати мінімальні. Однак, якщо ви відчуваєте, що вам не підходить технологія, ви можете піти по старому шляху і використовувати комерційний рахунок.

 • Комерційний рахунок це договір, згідно з яким банк надає кредит бізнесменові, який бажає отримувати гроші через банк. Раніше без такого договору, неможливо було отримати платежі через будь-який банк. Однак, Square змінила цю структуру, тому не відчувайте себе обмеженими в цьому виборі. Проведіть свої власні дослідження.
 • Square — карта, що дозволяє платити через термінал, яка приєднується до смартфону або планшету і перетворює цей пристрій в свого роду касовий апарат. Ви, можливо, зіткнулися з цим пристроєм в компаніях, які ви часто відвідуєте, так як вони зараз поширені в кафе, ресторанах, вуличних магазинах і інших компаніях.


Що стосується юридичної сторони

1 Подумайте над тим, щоб знайти юриста або консультанта з правових питань. На вашому шляху зустрінеться багато перешкод, вам доведеться дуже багато працювати, не отримуючи за це гідних грошей. Це будуть пачки документів з правилами, установками, від будівельних пактів до міських постанов, регіональних дозволів, обласних вимог, податків, рахунків, контрактів, договорів, акцій, партнерства і багато іншого. Знайдіть того, кому завжди можна зателефонувати в разі проблеми, це трохи заспокоїть вас, і допоможе відшукати ресурси, які допоможуть побудувати успішний план.

 • Знайдіть когось, з ким ви говорите однією мовою, і хто запевнить вас, що розуміє ваш бізнес. Звичайно ж ви захочете когось з досвідом в цій галузі, так як недосвідчений юрист може створити вам додаткові проблеми, наприклад вас можуть оштрафувати або навіть посадити до в’язниці.

2 Найміть бухгалтера. Вам потрібен хтось, хто зможе вести ваші фінанси, але навіть, якщо ви відчуваєте що самі могли б впоратися зі своїми бухгалтерськими книгами, вам все одно доведеться хтось, хто розбирається в податковому законодавстві. Сплата податків з вашого бізнесу може виявитися складним завданням, і вам як мінімум потрібен буде податковий консультант. Неважливо, з яким обсягом фінансів вони працюють у вас, головне, щоб ви могли їм довіряти.

3 Створіть підприємство. Вам потрібно буде вирішити, який тип підприємства ви хочете, враховуючи податкові цілі, а також створюючи підприємство, яке зможе залучити інвесторів. Ви зробите це після того, як вирішите, чи потрібні вам гроші від інших в рівних частках або ви готові взяти в борг тільки попередньо порадьтеся з ваші юристом і бухгалтером. Це один з останніх кроків, який ви зробите, перед тим, як витратити або попросити у когось грошей. Більшість знайомі з корпораціями, такими як ТОВ і так далі, але для більшості власників малого бізнесу потрібно буде створювати один з наступних [1]:

 • Індивідуальне приватне підприємство, якщо ви будете керувати ним (не включаючи найманий персонал) самі або зі своєю дружиною.
 • Загальна одноосібне підприємство, якщо будете вести цей бізнес з партнером.
 • Товариство з обмеженою відповідальністю, воно складається з декількох партнерів, які відповідальні за проблеми в бізнесі, з декількох пасивних партнерів-вкладників, які відповідають тільки за ту суму грошей, яку вони вклали в бізнес. Все ділять і доходи, і збитки.
 • Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ), де жоден з партнерів не несе відповідальності за чиє б то ні було невиконання зобов’язань.


Рекламуйте свій бізнес

1 Зробіть веб сайт. Якщо ви продаєте онлайн, підключіть сюди онлайн комерцію або зробіть веб сайт або нехай хтось зробить його для вас. Це вітрина вашого магазина, тому ви можете робити все, що вам заманеться, щоб у людини з’явилося бажання прийти саме до вас і залишитися саме з вами, зробіть же це.

 • У разі, якщо ваш бізнес орієнтований на людину, традиційний маркетинг може бути дуже важливий. Наприклад, якщо ви починаєте пейзажний бізнес, зверніть особливу увагу на інформування ваших приятелів про це, перед тим, як створити сайт.


2 Найміть професійних дизайнерів. Якщо ви все ж таки вирішите зробити веб сайт, упевніться, що виглядає він професійно. Спочатку робота дизайнерів може коштує дорожче, але це варто того, так як в результаті ви отримаєте гідний сайт. Він повинен виглядати професійно і легко працювати. Якщо ви включаєте туди грошові транзакції, поскупилася на установку коду безпеки і переконайтеся, що компанії посередники, які переказують гроші, дійсно надійні.

3 Відкрийте в собі прихований талант рекламного агента. Ви можете гаряче вірити в успіх вашого товару або послуги, але для справжнього успіху, хтось ще повинен вірити в це теж. Якщо ви новачок в рекламі або маркетингу, або вам не подобається робити презентації, зараз той самий час перемогти такі відчуття і відчути себе на місці фахівця з реклами. Вам потрібно створити коротеньку барвисту презентацію, щоб переконати народ у тому, що їм дійсно потрібен ваш товар або послуга, саме той, який відображає бажану корисність, мета і потенціал, і це саме те, що пропонує тільки ваш бізнес. Пишіть презентацію в декількох варіантах багато разів, поки не знайдете той самий, який вам припаде до душі, і який ви охоче зможете представити публіці. Потім повторюйте її багато разів, не перестаючи!

 • Залежно від вашого бізнесу, було б доречно роздрукувати барвисті бізнес картки.


4 Приділіть час створення гарної презентації. Це може бути успішно зроблено перед підготовкою бізнесу, включаючи прогнозування. Використовуйте Facebook, Google+ і Twitter або будь-яку іншу соціальну мережу, в якій ви зареєстровані, щоб справити враження і розрекламувати свій продукт. Ви бажаєте створити ажіотаж, щоб люди пішли за вашим успіхом. (Переконайтеся, що ви відкрили бізнес рахунки для своєї справи, потім розділіть їх. Повідомлення повинні відрізнятися в залежності від того, куди ви їх зверніть.

5 Втілити в життя свою рекламу і план дистрибуції. Маючи вже підготовлений продукт або розвинену послугу, а також розумно спрогнозувавши, коли він або вона готові на продаж, починайте маркетинг.

 • Якщо ви будете рекламувати товар в журналах, нудно буде забезпечити видавництво фотографіями хоча б за 2 місяці до публікації.
 • Якщо ви будете продавати свій товар в магазинах, подбайте про попередні замовлення і місці, де буде розташовуватися ваш товар. Якщо ви будете продавати через інтернет, організуйте сайт електронної комерції.
 • Якщо ви пропонуєте послугу, рекламуйте її у відповідній галузі і професійних журналах, газетах та інтернеті.


Запуск вашого бізнесу

1 Візьміть додаткове місце. Будь то офіс або склад, якщо вам все ж потрібно більше місця, ніж в гаражі або порожній спальні, зараз саме час знайти його.

 • Якщо вам насправді не потрібен офіс за межами вашого будинку, але можливо потрібніше місце для зустрічей, в центрі міста завжди можна знайти місце для цього. Введіть в гугл «оренда офісів [ваше місто / штат]», і він швидко видасть вам безліч результатів.

2 Створіть свій продукт або розвивайте свою послугу. Як тільки ваш бізнес буде спланований, профінансований, і ви візьмете персонал, починайте свою справу. Як тільки бізнес буде спланований, профінансований і буде найнятий основний персонал, приступайте до роботи. Будь то робота з інженерами над софтом, кодуванням і тестуванням обладнання, або ж закупівля або відвантаження сировини в ваші виробничі приміщення ( «гараж»), або закупівля продуктів оптом, щоб потім заробити на наценке- процес побудови вашого бізнесу це той самий час, коли ви готуєтеся вийти з товаром на ринок.В цей самий час, ви можете виявити такі речі як:

 • Вам потрібно змінити свої ідеї. Можливо, потрібно поміняти колір продукту, склад або розмір. Можливо вам потрібно буде розширити свої ідеї, скоротити їх або деталізувати. Зараз той час розвитку і тестування, коли можна вносити поправки. Ви будете точно знати, що потрібно змінити в продукті, щоб поліпшити його і виділити серед конкурентів.
 • Отримайте зворотний зв’язок. Ви можете задавати питання своїм друзям і членам сім’ї, навіть не сумнівайтеся, вони будуть хорошими слухачами.
 • Якщо потрібно, візміть додаткові приміщення. Так часто і відбувається. Коли стік починає рости, він може переміститися в вашу вітальню, спальню або в сарайчик. Подумайте про те, щоб орендувати склад, якщо потрібно.

3 Запустіть ваш продукт або послугу. Як тільки ви підготуєте свій продукт, складіть його і присвоїти йому штрих код, розмістіть інформацію в інтернеті, і він буде готовий до продажу, або, коли ваші послуги повністю підготовлені, влаштуйте захід, присвячений запуску вашого бізнесу. Розішліть прес-релізи, заявіть світу про вас. Розмістіть інформацію в Tweeter, Facebook, щоб всі клієнти на ринку дізналися, що у вас з’явився новий!

 • Організуйте вечірку і запросіть людей, які розрекламують ваш бізнес. Не потрібно сильно витрачатися на це: купуйте продукти і напої оптом і запросіть родичів і друзів допомогти вам в організації кетерингу (замість ви можете подарувати їм продукт або надати вашу послугу).


Поради

 • Надавайте завжди ціну на товар і послуги тим, хто може стати вашим клієнтом, навіть якщо на даний момент вони не зацікавлені в цьому. Коли їм знадобиться ваш продукт, в першу чергу вони згадають про вас.
 • З розвитком інтернету, онлайн-бізнес, напевно, стає найлегшим в сенсі запуску і менш витратним в плані початкових витрат у порівнянні з фактичними існуючими торговцями.
 • Чи не переставайте вчитися і швидко реагуйте в умовах, що змінюються. Знайдіть партнерів по бізнесу, наставників, родинні організації вітчизняного бізнесу, інтернет форуми і статті на wiki, щоб мати можливість обговорювати щоденні питання з управління малим бізнесом. Набагато легше виконувати свої головні завдання в бізнесі успішно, якщо не витрачати сили і час на непотрібні речі.
 • Більшість компаній, що займаються прямими продажами мають дуже низький стартовий капітал в порівнянні з традиційним бізнесом. Ви можете також швидше прогоріти, ніж звичайний бізнес.
 • Ви можете також подумати про продажі через eBay або Overstock
 • Цілком нормально починати з одного або двох продуктів, а потім додавати все нові і нові грандіозні ідеї в міру розвитку вашої справи.
 • Не бійтеся експериментувати з цінами. Ви повинні визначити мінімальну ціну на ваш продукт або послугу, навіть якщо вона не буде адекватною, все одно експериментуйте, піднімаючи або знижуючи ціни.
 • Завжди вірте в себе, навіть коли ви опинилися на мілині.


Джерело: wikihow.com

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here