Як боротися з депресією?

0
130

Все так жахливо, що більше немає сил терпіти це відчуття, вам здається, що ви один в цілому світі, і ніхто не в змозі зрозуміти вас. Але ви не самотні! Депресія – досить поширене захворювання, яким, за оцінками експертів, страждає близько 10% населення нашої країни! Депресія – серйозне захворювання. Якщо вчасно не зайнятися лікуванням, то можуть постраждати всі сфери вашого життя! Не допускайте, щоб відчай взяло над вами верх. Отже, ви готові боротися з депресією? Тоді почніть прямо зараз!

Розпізнаємо депресію

1 Відмінності між смутою і депресією. Так, існує цілий ряд причин, за якими людина може відчувати смуток і тугу: наприклад, звільнення, втрата близької людини, кризи у відносинах, травма та ін. В якийсь момент кожен з нас відчував себе самотнім і нещасним. Сумувати іноді – нормально. Проблема з’являється тоді, коли ви розумієте, що смуток і апатія стали не просто з’являтися частіше, а перетворилися в ваше звичний стан. Такий стан, яке триває вже досить довго, називається депресією. Щоб побороти депресію, потрібно побільше дізнатися про цю хворобу.

 • 2 Прийміть той факт, що депресія – фізіологічна хвороба, подібно застуді. Депресія – це не просто погані думки. Дослідження показують, що депресія проявляється у виникненні різних тілесних хвороб, і, отже, вимагає медичної допомоги. Ось, що відбувається:
 • Нейромедіатори – хімічні посередники, що передають інформацію (тобто імпульс) між клітинами мозку. Аномалії в ЦИХ нейромедиаторах, як вважають вчені, і є передумовою виникнення депресії.
 • Зміни в гормональному балансі теж можуть привести до депресії. Такі зміни включають в себе проблеми з щитовидною залозою, менопаузу, вагітність.
 • У мозку людей, що знаходяться в стані депресії, знайдені Численні фізичні зміни. Їх значення невідомо, але коли-небудь спостереження за такими змінами точно допоможуть визначити причину депресії.
 • Схильність до депресії часто передається у спадок. Це говорить про те, що існують певні гени, активність яких призводить до виникнення депресивного стану. Дослідники активно працюють над їх виявлення.
 • Можливо, дізнавшись про те, що схильність до депресії передається у спадок, ви можете відчути себе винними. Але пам’ятайте, що ви не в змозі змінити свій генотип (тобто набір генетичної інформації). Це не ваша провина. Замість того, щоб вішати на себе несправедливі звинувачення, подумайте про те, що ви ще можете змінити. Будьте хорошим зразком для наслідування в боротьбі з депресією і допомагайте в цій справі другим.

Відвідування лікаря

1 Запишіться на прийом до лікаря. Депресія може привести до розумових і навіть фізичних проблем! Важливо зрозуміти, що саме ви відчуваєте. У цьому вам допоможе лікар. Доктор допоможе виключити фізичні причини вашого стану.

 • Лікар може порекомендувати вам психіатра, Який призначити вам лікування і допоможе побороти депресію.


2 Підготуйтеся до відвідування лікаря. Обстеження, як правило, проходить швидко. Ось кілька порад, які допоможуть вкластися у стислі терміни з максимальною користю:

 • Запишіть свої симптоми.
 • Запишіть ключову особисту інформацію, а також важливі недавні події у вашому житті.
 • Запишіть все, що приймаються вами ліки, включаючи різні харчові добавки та вітаміни.
 • Подумайте і запишіть всі питання, на які хочете отримати відповіді у лікаря. наприклад:
 1. Депресія – Найбільш вірогідне пояснення моїх симптомів?
 2. Які процедури і ліки ви б мені порекомендовали?
 3. Які аналізи мені потрібно здати?
 4. Як мені впоратися з депресією, З огляду на мої інші хвороби?
 5. Чи існують якісь альтернативні методи лікування крім тих, які ви мені порекомендовали?
 6. Чи можете ви порекомендувати книгу або сайт, де можна знайти більше інформації?
 7. Чи є якась місцева група підтримки, яку ви могли б порадити?
 8. Швидше за все, і лікар задасть вам кілька запитань. Будьте готові відповісти на наступні питання:

 • Чи страждав на депресію хтось з ваших родичів?
 • Коли ви вперше помітили симптоми?
 • Ви постійно відчуваєте себе пригніченим, або ваш настрій змінюється?
 • Вас коли-небудь відвідували думки про самогубство?
 • Чи є у вас скарги на сон?
 • Чи змінився ваш звичний розпорядок дня?
 • Чи приймаєте ви наркотики або алкоголь?
 • Чи потерпали ви раніше будь-якими психічними захворюваннями?

3 Попросіть кого-небудь сходити до лікаря з вами. Попросіть хорошого друга або кого-небудь з родичів супроводжувати вас. Вони не тільки підтримають вас морально, а й допоможуть повідомити лікаря необхідну інформацію в разі, якщо ви що-небудь забудете.

4 Дотримуйтесь курсу лікування. Будьте готові до медичного огляду. У тому числі до вимірювання ваги, росту, артеріального тиску, здачі аналізу крові, перевірці щитовидної залози.

Зміни в способі життя

1 Приймайте ліки, які вам прописав лікар. Дотримуйтесь дозування і частоту застосування. Не припиняйте приймати ліки, не порадившись з лікарем.

 • Якщо ви вагітні або намагаєтеся завагітніти, важливо повідомити про це лікаря. Деякі антидепресанти можуть становити значний ризик для вашого здоров’я і здоров’я вашого малюка. Обговоріть з лікарем своє становище, щоб він зміг призначити вам найбільш підходяще лікування.


2 Походіть на курси психотерапії. Курси психотерапії є консультування та виявлення психологічних проблем, а також знаходження рішень до них. Це один з ключових методів боротьби з депресією. [Психотерапія допоможе знайти почуття гармонії і контролю над своїм життям, а також послабити симптоми депресії. Також ви можете набратися досвіду, щоб в подальшому легко справлятися зі стресом.

 • Під час психотерапії вам потрібно буде досліджувати свої думки, поведінку і переживання. Це допоможе вам краще зрозуміти причини виникнення депресії, а також дізнатися нові способи вирішувати життєві проблеми. Все це в кінцевому рахунку призведе до одужання, відчуття гармонії і щастя.
 • Ставтеся серйозно до курсів психотерапії, навіть якщо в перший час ви не відчуваєте змін, не опускайте руки. Регулярне відвідування дуже важливо для досягнення хороших результатів.

3 Організуйте групу підтримки. Зізнайтеся собі, що перебувати в депресивному стані складно. Особливо, якщо вам не з ким поділитися своїми переживаннями. Шукайте надійних друзів, родичів або людей, що потрапили в таку ж ситуацію. У цій боротьбі вам потрібні союзники. Розкажіть їм про свою ситуацію і попросіть підтримки. Ваші союзники допоможуть вам в боротьбі з депресією.

 • Обговорення вашої депресії може допомогти не тільки вам! Занадто багато страждали на це захворювання в поодинці, а ви можете покласти край стражданням сотень інших людей, розповівши якомога більше про свою депресію.

4 Кожен день думайте про що-небудь хороше. У клініці це називається когнітивно-поведінкової терапією. Вона є одним з кращих методів лікування депресії. Потрібно докласти зусилля, щоб виявити негативні думки і переконання, а потім постаратися замінити їх позитивними. Зрештою, ви не завжди можете змінити ситуацію, але ви завжди можете змінити своє ставлення до неї.

 • Щоб досягти успіху в цій справі, зверніться за допомогою до консультанта або терапевта, які допоможуть вам виявити негативні враження у вашому житті і замінити їх позитивними.


5 Виконуйте вправи. Фізична активність значно знижує симптоми депресії. З цього рухайтеся якомога більше. Знайдіть якесь заняття, які приносить вам задоволення, і регулярно ним займайтеся:

 • Прогулянка
 • Біг
 • Командний спорт (волейбол, футбол, баскетбол і т.п.)
 • Садівництво
 • Плавання
 • Фітнес

6 Контролюйте емоції. Спробуйте зайнятися медитацією, йогою, тай-чи. Спробуйте знайти гармонію. Якщо у вас не вистачає часу, відмовтеся від якихось справ, які можуть почекати. Знайдіть час для себе.

7 Висипайтеся. Здоровий сон впливає на ваше фізичне і психічне здоров’я. Поговоріть з лікарем, якщо у вас проблеми зі сном.

8 Забирайтеся на вулицю. Коли ви перебуваєте в депресії, бажання вийти куди-небудь зовсім не виникає, але залишатися одному – теж не варіант. Прикладіть зусилля, щоб вийти на вулицю і чимось зайнятися. Залишайтеся на зв’язку з друзями і рідними.

9 Ведіть щоденник. Дуже важливо записувати і усвідомлювати свої думки. Позитивні думки впливають на настрій і можуть допомогти позбавитися від депресії. Отже, подумайте над тим, щоб завести щоденник, в якому будете записувати свої думки.

 • Будьте готові до того, що деякими думками з вашого щоденника доведеться поділитися з терапевтом.
 • Записуючи свої думки в щоденник, спробуйте надати їм позитивний сенс.


10 Тримайтеся подалі від будь-яких наркотиків. Зловживання алкоголем, нікотином, наркотиками – це фактори, що збільшують ймовірність виникнення депресії. Хоча ці речовини можуть тимчасово маскувати симптоми депресії, в довгостроковій перспективі вони можуть тільки погіршити ситуацію.

11 Добре харчуйтеся. Їжте здорову їжу і приймайте вітаміни. У здоровому тілі здоровий дух! Бережіть своє здоров’я.

12 Працюйте над тілом і розумом. Багато фахівців вважають, що гармонія між тілом і розумом – запорука доброго здоров’я і щасливого життя. Методи, які допоможуть зміцнити зв’язок між тілом і розумом:

 • Голковколювання
 • Йога
 • Медитація
 • Управління уявою і образами
 • Масаж


Поради:

Якщо у вас виникли думки про самогубство, негайно зателефонуйте кому-небудь. Телефонуйте в службу безкоштовної психологічної допомоги: 8-800-100-01-91


Джерело: wikihow.com

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here