Домой Бизнес Як полюбити фізичні вправи?

Як полюбити фізичні вправи?

0

Фізичний вправи дуже важливі для загального стану організму. Вони допомагають стримувати хронічні хвороби (або боротися з ними), стимулюють втрату ваги і навіть підвищують настрій. Проте, деяким людям складно налаштувати себе на щоденні заняття спортом. Тому дуже важливо навчитися щиро любити фізичні вправи, щоб зберегти мотивацію на довгий час. Зв’язок між мотивацією і фізичними вправами вивчається вже довгий час, і, найчастіше, спостерігаються схожі результати. Щоб по-справжньому полюбити заняття спортом, людині потрібно концентруватися не на підсумкиах, а на самому процесі. Змінивши стиль вправ і своє ставлення до них, ви почнете отримувати задоволення і навіть зможете полюбити спорт.

Як зробити заняття спортом приємними?

Виберіть вправи, які вам подобаються. Багато людей автоматично розцінюють заняття спортом як щось «непривабливе» або «нудне». Якщо ви будете віддавати перевагу заняттям, які вам дійсно «до душі», ви почнете отримувати задоволення від занять спортом.

 • Не бійтеся виходити за рамки, коли справа стосується тренувань. Якщо вас не приваблюють походи в спортзал, пробіжки або силові навантаження, не примушуйте себе цим займатися.
 • Приймайте до уваги свої інтереси і виберіть фізичну активність, яка їм відповідає. Вам подобається перебувати на вулиці? Спробуйте тривалі піші прогулянки, пробіжки в парку, катання на роликах, плавання, теніс або каякінг. А, може, ви любите перебувати серед інших людей і спілкуватися? Спробуйте записатися в тренувальний табір, на курси спін-фітнесу, Зумбо або аквааеробіки. Або можна зібрати друзів і разом грати в футбол чи баскетбол. Якщо ви віддаєте перевагу більш спокійні, розслаблюючі вправи, подумайте про заняття йогою, пілатесом або тай чи.

2 Не поспішайте. Знову ж, фізичні вправи можуть бути якими завгодно. Якщо вам не подобається займатися в баскому коні й інтенсивному темпі, виберіть заняття повільніше, з невисокою інтенсивністю.

 • Ходьба є одним з найстаріших видів вправ. Вона допомагає спалювати калорії, підвищує частоту серцебиття і об’єднує в собі безліч корисних дій. Так що, замість того, щоб потіти на тренажері, краще сходіть на прогулянку.
 • Те ж саме стосується всіх інших видів вправ. Немає необхідності примушувати себе інтенсивно тренуватися або відчувати почуття провини за виконання вправ з низьким темпом.


3 Перетворіть заняття спортом в розвагу. Часом фізичні заняття можуть бути трохи монотонними і нудними. Надайте родзинку своїх тренувань, щоб зробити їх більш веселими.

 • Слухайте аудіокнигу під час тренувань. Скачайте на телефон аудіокнигу або оцифрований запис (подкаст) і занурюйтесь в цікавий сюжет або історію, поки потієте.
 • Якщо можете, читайте газету, гарну книгу або журнал під час виконання вправ.
 • При бажанні можна займатися суперечкою разом з членом сім’ї або інше.

4 Вносьте різноманітність. Виконання одних і тих же вправ кожен день по кілька разів на тиждень може швидко набриднути. Робіть тренування цікавіше, щоб отримувати задоволення від занять спортом.

 • Включайте кілька нових вправ в щотижневий графік. Кожен день чергуйте силові навантаження з кардіотренуваннями.
 • Також виконуйте різні види кардиотренировок. Наприклад, можна переключатися з занять танцями на ходьбу або чергувати плавання з їздою на велосипеді.
 • Ще один спосіб освіжити свій графік – записатися на групові заняття. Більш того, зазвичай інструктори намагаються кожен раз давати різні навантаження, щоб внести різноманітність. Подивіться, які заняття пропонують в вашому фітнес-центрі або місцевому будинку культури.

5 Запишіть вигоди від занять спортом. Існує безліч причин для підтримки стабільного графіка вправ. Запишіть їх і щодня або щотижня перечитуйте. Ви зможете полюбити заняття спортом, якщо будете знати, як вони впливають на ваші розум, тіло і дух.

 • Фізичні вправи таять в собі цілий океан позитивних ефектів для загального стану організму. Подумайте про підтримці здорової ваги, зниженні рівня цукру в крові і кров’яного тиску, нормалізації рівня холестерину і тригліцеридів, а також про зміцнення роботи серця.
 • Крім того, регулярні заняття спортом підвищують настрій і концентрацію, заряджають енергією на весь день, а також позбавляють від проблем зі сном.
 • Намагайтеся не просто виписувати переваги від вправ, але ще і візуалізувати їх. Кожен день приділяйте пару хвилин, щоб подумати про те, як здорово ви будете себе почувати після тренування. Уявіть, як стаєте сильнішими, здоровішими, свіже, спокійніше, уважніше і / або набираєте кращу форму. Уявіть, як здорово на вас буде виглядати одяг!


6 Візьміть перерву. Часом, щоб полюбити вправи, насправді потрібно від них відпочити.

 • Немає нічого страшного, якщо ви відійдете від графіка на кілька днів через травму або для відновлення душевної рівноваги. Іноді ці періоди допомагають тілу і розуму «перезавантажитися» і підготуватися до нової хвилі тренувань.
 • Щоб підтримувати звичку, можна включити в заняття що-небудь легке, з дуже низьким темпом. Наприклад, замість ранкового походу в зал можна відправитися на довгу прогулянку.

Як зберегти мотивацію для занять спортом?

1 Встановіть цілі. Встановлюючи для себе регулярну мету, ви зможете зберегти мотивацію для занять. Думка про те, що вам є куди прагнути, може виявитися корисною. Переконайтеся, що ваші цілі відповідають SMART – системі: конкретні (Specific), вимірні (Measurable), досяжні (Attainable), актуальні (Relevant) і обмежені часовими термінами (Time-bound). Наприклад: «Я хочу скинути 2 кг до кінця місяця» або «Я хочу взяти участь в міському марафоні в наступному році».

Запишіть свої цілі. Можна завести окремий зошит або прикріпити папірець на холодильник. Нехай про це знають ваші друзі і члени сім’ї. Якщо ви поділіться своїми планами, ви з більшою ймовірністю захочете їх здійснити.
Встановлюйте як короткострокові, так і довгострокові цілі. Це допоможе вам зберегти мотивацію на довгий час. Крім того, досягнення різних короткострокових цілей може бути забавним і захоплюючим.
Які можуть бути цілі: пробігти перші 5 км, кожен день протягом тижня здійснювати 10 000 кроків, протягом місяця бути фізично активним кожен день або пробігти кілометр без зупинки.

2 Нагороджуйте себе. Приємно не тільки досягати мети, а й придумувати собі бажану нагороду за досягнутий прогрес.

 • Нагороди можуть бути невеликими і відносно дешевими для короткострокових цілей, а для довгострокових можна вибрати щось більш значне і дороге.
 • Наприклад: квитки в кіно, вечеря в ресторані або 5 нових пісень у списку відтворення. Для нагород при досягненні довгострокових цілей можна взяти цілий день в спа, покупку нового одягу або взуття для тренувань.


3 Знайдіть однодумця для занять спортом. Здорово мати надійного партнера для тренувань. Якщо ви заплануєте спільне заняття, ви з більшою ймовірністю будете дотримуватися свого графіка.

4 Запишіться на заняття з персональним тренером. Якщо ви не знаєте, з чого почати або вам потрібна порада, як досягти цілей, подумайте про роботу з особистих тренером. Багато фітнес-клуби пропонують безкоштовну сесію занять з особистим тренером при купівлі абонемента. Він може привести вас до належної фізичній форми і підказати вправи, які необхідні для досягнення ваших спортивних цілей.

 • Особистий тренер також може виступати в якості надійного партнера.

5 Не переживайте, якщо час від часу пропускаєте тренування. Як би ви не любили займатися або як би не були мотивовані, бувають дні, коли навалюється занадто багато справ або зовсім відсутні сили для звичних вправ.

 • Немає нічого страшного в тому, щоб час від часу пропускати тренування (2 або 3). Дозволяйте собі іноді відхилятися або вибиватися зі звичного графіка.
 • Сконцентруйтеся на перевагах пропущеного дня. Можливо, ви дуже потребували додаткового години для сну або провели більше часу з сім’єю.
 • Намагайтеся не звинувачувати і не картати себе за те, що відхилилися від графіка. Пропускати тренування – це нормально. Повертайтеся до звичного розкладу, як тільки зможете.


Поради:

 • Завжди консультуйтеся з лікарем перш, ніж приступати до будь-якій програми, пов’язаної з фізичними вправами, а також прислухайтеся до свого тіла. Зупиняйтеся, якщо відчуваєте біль, дискомфорт або брак дихання.
 • Намагаючись полюбити вправи, не поспішайте і не чекайте чудес за одну ніч. Це процес навчання, і вам знадобиться час, щоб налаштувати внутрішній діалог з побудованої роками негативної хвилі на позитивну.


Джерело: wikihow.com

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here