Домой Бизнес Як розвинути фінансову грамотність

Як розвинути фінансову грамотність

0
Як розвинути фінансову грамотність

Ніколи не пізно і ніколи не рано почати розвивати фінансову грамотність, щоб взяти в свої руки контроль засобів і стати на шлях фінансової стабільності. Ці знання допоможуть заробляти більше, витрачати менше, а також дозволять вам купити бажані речі. Для розвитку фінансової грамотності (незалежно від віку) почніть зі наступних кроків.

 1.  Вивчіть домашній бюджет. Дізнайтеся, скільки доходів надходить з різних джерел, скільки грошей витрачається, і на що розподіляються витрачені кошти. Для цього можна зробити наступні кроки:
  Зверніть увагу на свої банківські виписки. Подивіться, скільки грошей надходить на рахунок і скільки витрачається на різні цілі (крім щомісячних рахунків).
  Подивіться щомісячні рахунки. Потрібно точно знати, кому, за що і скільки ви платите.
  Вивчіть найретельнішим чином все виписки операцій по кредитних картках. Дізнайтеся, скільки ви платите за картки, яке сальдо на кожній з них, і на що витрачаються кошти.
  Ведіть облік кредитів. Дізнайтеся, який сумарний розмір усіх боргових зобов’язань і за скільки часу потрібно погасити кредити, щоб розрахувати щомісячні платежі.
  Перегляньте звіти інвестиційних доходів. Дізнайтеся, у що вкладені ваші кошти, і який щорічний дохід приносять ці інвестиції.
  Вивчіть інформацію вашої річної кредитної історії. У США кожна людина має право раз на рік безкоштовно отримати копію своєї кредитної історії за рік, звернувшись в одне з трьох основних агентств по кредитній звітності. Щоб отримати необхідну інформацію прямо зараз, перейдіть на сторінку http://www.annualcreditreport.com
  2. Встановіть бюджетні цілі. Легше дотримуватися фінансову дисципліну, якщо потрібно домогтися певної мети. Можете поставити будь-яке завдання (зробити ремонт ванної, купити новий телевізор або автомобіль і так далі). Правильна мотивація – основа вашого успіху, і якщо вам особисто хочеться досягти мети, заощадити кошти набагато легше.
  3. Розробіть бюджет і дотримуйтеся його. Отже, ви дізналися кількість надходжень і коштів, що витрачаються, а також поставили цілі. Розробіть прийнятний фінансовий план, який дозволить досягти цієї мети. При його підготовці дотримуйтеся наступних рекомендацій:
  Ведіть облік щомісячних витрат протягом декількох місяців. Увімкніть витрати на продукти харчування, бензин, одяг, відвідування ресторанів, хімчистку, шкільні витрати і так далі. Потрібно переконатися, що ця інформація відображає реальну ситуацію.
  Складіть видаткову частину бюджету, орієнтуючись на записи попередніх періодів. Можете урізати завищені витрати, а деякі статті можна виключити взагалі.
  Переглядайте бюджет при необхідності. Відкоректуйте бюджет, якщо змінилися доходи або з’явилися / зникли регулярні щомісячні рахунки. Щоб досягти мети, потрібно дотримуватися бюджету, але він повинен бути достатньо гнучким, щоб реагувати на зовнішні зміни.
  4. Обговорюйте фінансові питання чесно і відкрито, не відхиляючись від таких розмов. Як правило, за фінанси відповідає один з подружжя, але це не означає, що він повинен нести тягар фінансового планування в поодинці. Кожен із подружжя має знати, на що витрачаються гроші, щоб розділити відповідальність у фінансових питаннях. Звичайно, контроль не означає, що вам або чоловікові / дружині потрібно звітувати про кожну витрачену копійку. Головне, щоб ви обидва орієнтувалися в фінансовому становищі сім’ї, беручи участь в рішеннях про великі витрати.
  5. Дізнайтеся, чим відрізняється хороший і поганий кредит. Боргові зобов’язання бувають різні, і потрібно подивитися на такі пункти, щоб визначити якість кредитів:
  Кредит вважається хорошим, якщо при цьому створюється цінність, що сприяє зростанню добробуту. Хороший приклад – іпотека. У міру виплати кредиту зростає цінність будинку, і ви створюєте для себе активи в нерухомості. Ще один приклад – кредит на навчання. Натомість кредиту людина отримує диплом і освіту, яке буде корисним в його житті.
  Ознака поганого кредиту – збільшення боргових зобов’язань з одночасним здешевленням придбаної речі. Типовий приклад – розрахунки кредитною карткою. Купівля швидко знецінюється або з’їдається, а відсотки боргових зобов’язань наростають. До поганих кредитах відносяться позики на покупку автомобілів, оскільки вартість авто падає швидше, ніж погашається кредит.

6. Уникайте найбільш частих помилок управління коштами. Доходи повинні перевищувати витрати. Як правило, цей баланс порушується рядовими ситуаціями, коли приймається легковажне або спонтанне рішення про витрати, залежне від самої людини.
Життя в кредит. Людина відривається від життя за коштами, коли він починає робити покупки за рахунок кредитної картки або кредитів для придбання дорогих речей. Так починає накопичуватися поганий кредит, і людина поступово риє боргову яму, з якої потім не зможе вибратися.
Відсутність фінансових цілей. Це дуже важливий пункт. Якщо людині нема чого економити, мотивація для контролю фінансових потоків значно менше. Фінансова мета визначає майбутнє, а також дисциплінує сьогодення, щоб домогтися бажаного.
Не називайте предмети розкоші предметами необхідності.
7.Пройдіть навчання з управління персональним бюджетом. У будь-якій громаді діють організації, чия діяльність спрямована на збільшення фінансової грамотності. Форма допомоги може бути різною – статті, лекції або спеціальні курси.
Розпитайте про навчальних програмах в банках і кредитних спілках, неприбуткові організації, курсах для співробітників компанії, релігійних громадах.
Не забудьте дізнатися в місцевому коледжі / університеті, чи не пропонують там курси персональних фінансів або економіки сім’ї.

8. Навчіться визначати джерела недостовірної інформації (в тому числі інформації з інтернету – тут застосовні ті ж базові правила).

9. Навчіться визначати джерела недостовірної інформації (в тому числі інформації з інтернету – тут застосовні ті ж базові правила).

10. Джерела надійної інформації включають коледжі та університети, органи місцевого / регіонального самоврядування, відомі національні організації (наприклад, Національне товариство досліджень раку), а також галузеві журнали і рецензуються галузевими фахівцями публікації. Сайти надійних організацій часто закінчуються на .gov, .org, або .edu. Ці домени зазвичай вказують на урядові, неприбуткові та освітні організації.
До ненадійним джерел можна віднести самопроголошених фахівців, які використовують блоги, особисті веб-сторінки, соціальні мережі, інтернет-форуми, а також сайти невідомих організацій. Загалом, використовуйте подвійний фільтр: інформація недостовірна, якщо опублікована в невідомому виданні і / або автор не є експертом.
Продовжуйте навчання. В області особистих фінансів завжди є чому навчитися. Також дуже добре передавати отримані знання дітям і іншим нащадкам. Про те, як вчити дітей фінансів, можна дізнатися на сайті податкової адміністрації або навіть в Мінфіні. Ці організації навіть розробили для дітей симулюють гри для навчання фінансових питань. Відвідайте сторінку http://www.federalreserveeducation.org
ДЖЕРЕЛО: wikihow

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here