Домой Бизнес Компоненти здорового способу життя

Компоненти здорового способу життя

0
Компоненти здорового способу життя
Group of college students in the university amphitheatre, they are sitting and listening to a lecture. [url=http://www.istockphoto.com/search/lightbox/9786738][img]http://dl.dropbox.com/u/40117171/group.jpg[/img][/url]

Здоровий спосіб життя фактично спрямований на усунення або зниження негативного впливу факторів ризику захворювань.

Так, у випадку з гіпертонічною хворобою людині цілком під силу знизити ризик її виникнення шляхом усунення таких факторів, як куріння, гіподинамія та незбалансоване харчування. На здоров’я людини впливає практично будь-яка складова його способу життя, при цьому особливості кожного компонента будуть залежати від вікової категорії людини. Наприклад, норми споживання молочних продуктів для різних вікових груп значно відрізняються. Так само йде справа і з бажаною інтенсивністю фізичної активності, характеристиками режиму дня, особливостями внутрішньосімейних і трудових відносин. Збалансоване регулярне харчування.

Має на увазі кілька основних правил: правильне співвідношення білків, жирів, вуглеводів, яке в даний час формулюється як 1: 1: 4; раціональна калорійність, показники якої залежать від віку, статі та особливостей трудової діяльності; частота прийому їжі: не менше 3 разів на день для дорослої людини; якість їжі: повноцінні білки, наявність достатньої кількості клітковини, вітамінів, мікроелементів, мінімальна кількість тугоплавких жирів; якість приготування їжі: достатня термічна обробка, обмеження смаженого, пряного, гострого; обмеження солі, кількість якого не повинно перевищувати 6 г (на думку деяких вчених – 3 г).

Раціональна фізична активність. Режим праці і відпочинку (включаючи режим сну). Зміцнення захисних сил організму (наприклад, загартовування). Відмова від шкідливих звичок. Особиста гігієна.

Медична грамотність, яка має на увазі не тільки і не стільки обізнаність про прояви різних захворювань, скільки розуміння необхідності проведення елементарних медичних заходів (огляди, щеплення, ФЛГ і т.п.).

Оптимізація міжособистісних відносин, включаючи найважливіший компонент відносин сімейних. Гармонійні стосунки між членами сім’ї є основою психічного здоров’я людини будь-якого віку і статі. Для дорослих важливим є й аспект сексуальних відносин.

Розвиток позитивного мислення, яке має на увазі підвищення адаптаційних психологічних сил. На закінчення хотілося б згадати про двох різних підходах у визначенні критеріїв здорового способу життя. Перший, традиційний, має на увазі єдині універсальні для всіх критерії.

Таким чином, ідеалом представляється якесь однаковість поведінки кожного члена суспільства.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here