Домой Бизнес Перші комп’ютерні віруси

Перші комп’ютерні віруси

0
Перші комп’ютерні віруси

Перші комп’ютерні віруси, якими вони були, чому були створені?
Найпершим відомим вірусом або скоріше файловим хробаком вважається Pervading Animal. Він був створений 1975 року задля ЕОМ Univac 1108, як доробка створеної раніше гри «Animal», яка була свого часу дуже популярною. Поширення програм і файлів в той час було досить трудомістким заняттям, так як доводилося записувати її з одного магнітної стрічки на іншу. Коли програмісту Джону Волкеру набрид такий довгий процес копіювання, він написав спеціальну підпрограму «Pervade». Вона запускалася в пам’ять комп’ютера як самостійний подпроцесс, шукала можливі для запису директорії і при відсутності копії гри «Animal» записувала її туди.

Однак таке нововведення внесло розлад у роботі програми, і вона почала дописувати себе до інших виконуваних файлів, безконтрольно копіюватися в усі директорії поки не переповнявся диск. Поширення гри припинилося після того, як компанія UNIVAC випустила в 1976 році нову версію операційної системи, в якій гра-вірус не могла вже працювати.

Одним з перших вірусів, виявлених на комп’ютері звичайних користувачів, який міг поширюватися в чужих комп’ютерах, а не в системі, де був розроблений, є «Elk Cloner». Цей вірус написав в 1981 році п’ятнадцятирічний школяр Річард Скрента для комп’ютерів Apple II.
Вірус поширювався, заражаючи операційну систему DOS для Apple II, через гнучкі магнітні диски. Після запуску комп’ютера із зараженою дискети, в пам’ять комп’ютера автоматично завантажувалася копія вірусу «Elk Cloner». Вірус не впливав на роботу комп’ютера та інших програм, він міг тільки спостерігати за дисковими накопичувачами. При появі доступу до незаражених диску або дискеті програма копіювала себе. Таким чином він повільно заражав всі більше комп’ютерів. І, хоча вірус спеціально не завдавав шкоди користувачеві, він був здатний зіпсувати диски з нестандартним типом DOSа, знищуючи резервні доріжки диска не звертаючи уваги на вміст. Кожна 50-я завантаження «Elk Cloner» завершувалася виведенням короткого вірша на екран комп’ютера.

Першим мережевим вірусом вважається Creeper. Він в 1973 році інфікував військову комп’ютерну мережу Arpanet, прообразу Інтернету. Вірус написав співробітник фірми BBN (Bolt Beranek and Newman) Боб Томас. Дана програма могла самостійно виходити в мережу через модем і залишати свою копію на віддаленому комп’ютері. Ніяких руйнівних дій він не виконував, тільки при попаданні в ЕОМ виводив на екран напис: «I’M THE CREEPER … CATCH ME IF YOU CAN» (Я Кріпера … Злови мене, якщо зможеш).
Трохи пізніше інший співробітник BBN Рей Томлінсон розробив програму Reaper, яка також вільно пересувалася по мережі і в разі виявлення Creeper, видаляла його.

Перші вірусні епідемії пройшли в 1987-1989 роках. До цього моменту багато хто міг дозволити придбати порівняно дешеві комп’ютери IBM PC, що призвело до різкого збільшення масштабу зараження комп’ютерними вірусами. Саме в 1987 спалахнули відразу три великі епідемії комп’ютерних вірусів. Вірус, що викликав епідемію, називався Brain (також відомий як Пакистанський вірус), був розроблений в Пакистані, щоб покарати місцевих піратів, які крадуть програми у розробника. Але, несподівано для всіх, він дуже швидко поширився по всьому світу.

Для довідки.
Комп’ютерний вірус – це така шкідлива програма, здатна створювати свої копії, а також впроваджувати свій код в інші програми, завантажувальні сектори дисків, в системну пам’ять. Вірус можуть поширювати свої копії по мережі Інтернет. Віруси створюються з метою порушити роботу комп’ютера, видалення даних або їх крадіжки, блокування роботи користувачів або ж виведення з ладу апаратну частину комп’ютера.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here